Образотворче мистецтво
Тема.
Архітектура як вид мистецтва. Створення будиночка у техніці паперопластики.
Мета:
- ознайомити учнів із професіями людей, які працюють на будівництві
та із роботою архітектора, навчити
створювати будиночки у техніці паперопластики;
-
розвивати
фантазію, уміння насолоджуватися архітектурними об*єктами, аналізувати їх;
формувати естетичні почуття, смак; активізувати ініціативу учнів.
-
виховувати
дбайливе і шанобливе ставлення до пам*яток архітектури та історії;
Обладнання: кольоровий папір,
клей, ножиці, олівець.
Тип уроку: комбінований урок
Хід уроку
І. Організаційний момент
Ось дзвінок сигнал подав,
До роботи час настав,
Гостей радо ми зустріли,
Один-два – поклонились,
Три-чотири – посміхнулись,
А тепер часу не гаймо
Та урок свій починаймо.
- А гаслом нашого уроку будуть слова, що записані на дошці: (Слайд 1)
Руки твої – найкращий скарб,
Коли зумієш їм дати лад.
ІІ. Актуалізація опорних знань. (Слайд 2)
Всі ви любите грати, тому и ми почнемо наш урок з гри « Асоціативний куб»:
І. Організаційний момент
Ось дзвінок сигнал подав,
До роботи час настав,
Гостей радо ми зустріли,
Один-два – поклонились,
Три-чотири – посміхнулись,
А тепер часу не гаймо
Та урок свій починаймо.
- А гаслом нашого уроку будуть слова, що записані на дошці: (Слайд 1)
Руки твої – найкращий скарб,
Коли зумієш їм дати лад.
ІІ. Актуалізація опорних знань. (Слайд 2)
Всі ви любите грати, тому и ми почнемо наш урок з гри « Асоціативний куб»:
-
папір;
-
паперопластика;
-
будинок;
макет
-
архітектура;
1.
Папір:
- Шумери,
вавилоняни та ассирійці писали кістковими паличками на таблицях з сирої
глини.
- Давні
єгиптяни винайшли папірус. З нього робили тонкий світло-коричневий
матеріал, який згодом згортали в трубочку.
- В Індії папір виготовляли з пальмового
листя. Його обрізали до потрібних розмірів, вимачували, кип’ятили та
висушували.
- На Русі
писали на корі звичайної берези – бересті. При розкопках в Новгороді
археологи знайшли потьмянілі берестяні грамоти.
- Вперше
папір був виготовлений з ганчір’я, кори або бамбуку в Китаї в 105 р. до н.
е. В Європу папір прийшов від арабів.
2. Паперопластика — це конструювання об’ємних та напівоб’ємних форм з паперу шляхом складання, скручування, згинання, вирізування, прорізування, гофрування, склеювання тощо.
3. Макет – зменшений зразок будівлі в
об*ємі з паперу, картону, гіпсу тощо
4. Архітектура – це мистецтво проектування і спорудження будівель,
створення простору, в якому перебувають люди.
III.
Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя. (Слайд3 )
Чи
знаєте ви казку С. Михалкова «Троє поросят»? Це казка про трьох веселих
поросят, які напередодні зими вирішили побудувати собі будинки і обрали
матеріал, з якого будуватимуть: Ніф-Ніф збудував будинок із соломи;
Нуф-Нуф — з гілок, а дах покрив сухим листям; Наф-Наф змайстрував будинок
з каменю.
Прийшов
вовк, дунув насолом’яний будинок Ніф-Ніфа один раз, другий, а з третього
разу будинок розвалився. З п’ятого разу захитався й розвалився будинок
Нуф-Нуфа. І тільки кам’яний будинок Наф-Нафа залишився цілим і
непошкодженим, у ньому поросята сховалися від вовка. Кам’яний будинок
виявився найміцнішим.
ІV.
Повідомлення теми уроку. (Слайд 4)
Архітектура як вид мистецтва.
Створення будиночка у техніці паперопластики.
Які професії освоїмо сьогодні: (Слайд 5)
Архітектор.
Інженер-будівельник.
Інженер
з техніки безпеки.
Фінансист.
Ландшафтний
дизайнер.
Еколог.
Інтерактивна вправа “Очікування (Слайд 6)
Що ви хочете дізнатись із цієї теми?
Чого ви хочете
навчитись?
А яких результатів очікуєте?
Я теж очікую, що кожен на уроці: (Слайд 7)
Оволодіє професіями людей, що працюють на будівництві;
Дізнається про елементи
архітектури та їх призначення.
Засвоїть технологію виготовлення макета будинку.
V.
Вивчення нового матеріалу
Слово вчителя
-
Для
створення твору архітектурного мистецтва необхідно зусилля людей різноманітних
спеціальностей.
Архітектор (Слайд 8)
Проектує будівлі,
розробляє макети,
готує креслення будівель,
складає підрахунки об”єму робіт,
слідкує за
виконанням всіх допоміжних креслень.
Інженер з техніки безпеки(Слайд 9)
Слідкує за безпечним виконанням будівельних робіт та
роботою техніки і приладів.
Інженер-будівельник (Слайд 10)
Слідкує за
дотриманням технологій будівництва
Ландшафтний дизайнер (Слайд 11)
Це і художник, і садівник, і архітектор в одній особі.
Декорує природний простір зеленню,квітами.
Планує розташування комунікацій, альтанок, колодязів,
клумб,дерев та інше.
Фінансист (Слайд 12)
Оцінює роботу та нараховує плату працівникам.
Еколог (Слайд 13)
Слідкує, щоб під час проекту не забруднювали навколишнє
середовище, не завдавали шкоди природі.
-
А
ще багато людей створюють матеріали, необхідні для будівництва.
-
Архітектор
створює різноманітні за характером і призначенням архітектурні споруди,
використовуючи властиві архітектурі виражальні засоби. Насамперед це форма,
розмір та пропорція будинків.
Перегляд
архітектурних споруд.( Слайд 14)
(Слайд 15)
(Слайд 16)
VІ.
Практична робота вчителя (Слайд 17,18,
19)
VІІ.
Фізкультхвилинка (Слайд 20)
VІІ.
Інструктаж з техніки безпеки. (Слайд 21)
1. Робочому
місці дотримуйся чистоти й порятку.
2.
Ножиці для ручної праці повинні мати заокруглені кінці.
3.
Клади ножиці так, щоб вони не виступали за край робочого місця.
4.
Не працюй тупими ножицями , а також ножицями зі слабким кріпленням.
5.
У процесі різання уважно слідкуй за розміткою.
6.
У процесі роботи тримай матеріал пасивною рукою так, щоб пальці були осторонь
від гострого леза.
7. Передавай ножиці
товаришеві кільцями вперед.
ІХ.
Закріплення вивченого матеріалу.
-
З чого розпочинаємо нашу роботу?
-
В якому положенні ставимо листочок?
- Які розміри нашого будиночка?
Х.
Самостійна практична робота учнів. (Слайд 22)
(Виконують
роботу під спокійну мелодію)
Для тих учнів які впоралися швидко чарівний конвертик.
(заготовка іншого будинка)
ХІ.
Підсумок уроку
1. Демонстрація
й аналіз дитячих робіт
У процесі виконання роботи учні наклеюють
будинки на великий аркуш.
2. Загальний
підсумок
Кросворд
1.
Хто
слідкує за дотриманням технологій будівництва?
2.
Мистецтво
проектування і спорудження будівель, створення простору, в якому перебувають
люди.
3. Це і художник, і садівник, і архітектор в одній особі.
4. Оцінює роботу та нараховує плату працівникам.
5. Слідкує за безпечним виконанням будівельних робіт та
роботою техніки і приладів.
6. Слідкує, щоб під час проекту не забруднювали навколишнє
середовище, не завдавали шкоди природі.
7. Проектує будівлі, розробляє макети,готує креслення
будівель.
-
Чи
збулися наші очікування?
-
Усі
засвоїли технологію виготовлення макета будинку?
Немає коментарів:
Дописати коментар